ברח משידור: היועץ הכלכלי של נתניהו סירב לדבר על יצוא קנאביס

ברח משידור: היועץ הכלכלי של נתניהו סירב לדבר על יצוא קנאביס

ברח משידור: היועץ הכלכלי של נתניהו סירב לדבר על יצוא קנאביס

אבי שמחון ביקש לעזוב ראיון רדיו בתחילתו, לאחר שסירב לחשוף מדוע נדחה אישור היצוא של קנאביס רפואי לחו"ל. חששות כבדים בקרב מאות החקלאים הבוקר בעקבות הידיעה, אליהם מצטרף גם נשיא התאחדות האיכרים. האזינו:

https://clyp.it/xj53i3ap/widget

בעקבות פרסום דבר דחיית היצוא של קנאביס רפואי לחו"ל אמש, עקב אזהרות חמורות שהטיחו השר גלעד ארדן ויועצו יואל הדר בראש הממשלה, נערך הבוקר (ב') בגלי צה"ל דיון רדיו בנושא בתכנית 'מה בוער' בהנחיית רזי ברקאי.

כפי שדווח לראשונה אמש, גם כתב גלי צה"ל דיווח עם פתיחת הדיון, על ההחלטה לדחות את היצוא ופירט אודות שהתרחש בישיבת השרים עם נתניהו.

"המשטרה הזהירה מפני זליגה של הקנאביס לשוק הפנאי ומפני גורמים עברייניים שצפויים להיכנס לתחום," דיווח.

"עוד עלה הטיעון המוסרי – לא צריך לאשר יצוא קנאביס כל עוד המדינה אוסרת על שימוש חוקי שלו כאן," פירט. "לאחר שנתניהו שמע את הדברים הוא לא התלהב מרעיון היצוא וכשראש הממשלה לא מתלהב מרעיון, ספק אם הוא יאושר".

דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים, המייצג את החקלאים בישראל והצטרף לאחרונה למאבק לקידום הקנאביס הרפואי, קרא גם הוא לאשר יצוא של קנאביס רפואי לחו"ל – לטובת חיזוק התעשיה והחקלאות.

"אנחנו עובדים על הפרויקט הזה שנתיים וחצי, מאז שמשרד הבריאות העביר את הרפורמה," אמר. "מדובר בכ-300 חקלאים שנמצאים על המסלול. כל אחד מהם השקיע בין 150 ל-200 אלף שקל כדי לעמוד בכל הסטנדרטים."

"אתמול נחתה עלינו לפתע ההודעה [על עצירת הליך היצוא] כרעם ביום בהיר," הוסיף. "ראש הממשלה חושב בדיוק כמוני, הבעיה היא עם המשרד לבטחון פנים ובעיקר עם היועץ המשפטי [יואל הדר]".

אך כאשר הגיע תורו של אבי שמחון, היועץ הכלכלי של נתניהו, לדבר – השיב זה (דקה 10:00) כי הוא חשב שעלה לדבר על נושא אחר והתחמק מלתת תשובות.

על אף התעקשות עורכי התכנית כי הוא זומן בדיוק בשביל זה, סירב שמחון להמשיך את דבריו ורק הודיע כי היצוא עדיין לא בוטל וכי צפוי להיערך דיון נוסף.

"אני לא מתכוון לפרוש בפניכם את הדיון הסגור שהיה אתמול," סיכם לאחר שהסביר שחשב שהוא זומן לדבר על נושא אחר.

"זה לא בוטל, אלא יצא להתייעצות נוספת," אמר לסיום. "מה שראש הממשלה ביקש זה לבדוק את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות".

בהתייחס לטענות על זליגה הסביר גרי קולין, מנהל חוות קנאביס רפואי, כי "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, עם קב"טים של משרד הבריאות. החוות מאובטחות על פי סטנדרטים שהוכתבו לנו. זה כמו פורט נוקס, שמירה מטורפת, ציוד חיישנים וגששים, אני לא חושש מזליגה".

ח"כ תמר זנדברג הגיבה לידיעה גם כן לראשונה: "זאת החלטה מאוד מאוד שגויה שנובעת מבורות ושמרנות, ומפספסת גם פוטנציאל כלכלי אדיר וגם פוטנציאל לסייע למטופלים וחולים – כפי שנחשפנו לנושא זה לאחרונה".

כזכור בעקבות עצירת הייצוא מתכוונים חקלאים להגיש בימים הקרובים עתירה לבג"ץ נגד הממשלה.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2018/02/%d7%91%d7%a8%d7%97-%d7%9e%d7%a9%d7%99%d7%93%d7%95%d7%a8-%d7%94%d7%99%d7%95%d7%a2%d7%a5-%d7%94%d7%9b%d7%9c%d7%9b%d7%9c%d7%99-%d7%a9%d7%9c-%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%a1%d7%99%d7%a8%d7%91/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s