לאחר התערבות נתניהו: יבוטל כנראה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

לאחר התערבות נתניהו: יבוטל כנראה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

לאחר התערבות נתניהו: יבוטל כנראה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

הסוף לרפורמת הקנאביס הרפואי? אחרי פגישה דחופה שזימן ראש הממשלה לבירור נושא היצוא של קנאביס רפואי לחו"ל, הוחלט כי למרות תמיכת כל משרדי הממשלה פרט לבט"פ, יידחה אישור הממשלה בעניין זה. בין השאר נטען על סכנת זליגה מהחוות לשוק הפנאי ודווח על חקירה לכאורה שערכה המשטרה בנושא זה והעלתה ממצאים.

כפי שחשפנו בסוף השבוע לראשונה, נערכה היום (א') פגישה מיוחדת במשרדו של בנימין נתניהו ראש הממשלה, אליה זומנו כל השרים הרלוונטיים לנושא היצוא של קנאביס רפואי לחו"ל.

בעקבות דחיות חוזרות ועיכובים באישור היצוא, שהובילו לעיכוב בהטמעת רפורמת הקנאביס הרפואי כולה, ביקש נתניהו מהשרים להסביר לו מדוע כולם תומכים ומשרד הבט"פ ממשיך להתנגד.

.גלעד ארדן

.גלעד ארדן, שר הבט"פ: הזהיר מפני זליגת הקנאביס הרפואי לשוק הפנאי (צילום: תומר נויברג / פלאש90)

למרות שמשרד האוצר הסכים לבסוף לעמוד כמעט בכל דרישות הבט"פ, כולל תוספת תקציב על סך עד 207 מיליון ש"ח, שר הבט"פ גלעד ארדן ויועצו המשפטי יואל הדר, עמדו על רגליהם האחוריות והזהירו את ראש הממשלה מפני העלול לקרות.

בין השאר סיפרו ארדן והדר על תכניות משרד הבריאות לפתוח עשרות ואולי מאות חוות קנאביס בכל רחבי הארץ, מה שלדבריהם יביא לזליגה ודאית לשוק הפנאי.

על פי דיווחים שהגיעו למגזין, הציג הבט"פ בין השאר גם עדויות עובדתיות לכאורה לזליגת קנאביס מחוות הקנאביס הרפואי הקיימות אל שוק הפנאי, זאת לאחר חקירות סמויות שבוצעו בעת האחרונה.

.בנימין נתניהו

.בנימין נתניהו (צילום: יונתן סינדל / פלאש90)

עוד נטען על ידי ארדן כי על שוק הקנאביס הרפואי ישתלטו גופים עבריניים וכי המטרה היא לא להרחיב את כמות חוות הגידול כפי שקובעת הרפורמה, אלא דווקא לצמצן ל-2-3 לכל היותר.

למרות שבלי אישור יצוא קנאביס לחו"ל לא יוכלו למעשה להיפתח מאות העסקים החדשים בתחום כפי שהובטח, נתניהו החליט לבסוף לקבל את הערות הבט"פ ולעכב בינתיים את האישור.

החלטה זו באה אחרי שבועות וחודשים ארוכים במהלכם השקיעו חקלאים ויזמים כספים רבים בתכניות ההקמה ולמעלה מ-300 מהם אף קיבלו כבר מספרי עוסק לפעילות בתחום.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2018/02/%d7%9c%d7%90%d7%97%d7%a8-%d7%94%d7%aa%d7%a2%d7%a8%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%99%d7%91%d7%95%d7%98%d7%9c-%d7%9b%d7%a0%d7%a8%d7%90%d7%94-%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%90-%d7%a7/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s