הממשלה צפויה לאשר הלילה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

הממשלה צפויה לאשר הלילה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

הממשלה צפויה לאשר הלילה יצוא קנאביס רפואי לחו"ל

הלילה (ה') צפויה הממשלה לאשר (שוב) יצוא של קנאביס רפואי לחו"ל, זאת הפעם כחלק מאישור חוק ההסדרים. לאחר שבועיים תעלה הצעת החוק להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת, דיונים בועדות ובמרץ 2018 אולי להצבעה ואידור בקריאה שנייה ושלישית.

על אף שכבר אושרה עקרונית הצעת החוק ליצוא קנאביס רפואי לחו"ל עוד בשנה שעברה (פבר' 17), נקבע אז כי אישור סופי של ההצעה מותנה במסקנות ועדת מנכ"לים שתקבע את הסעיפים בחוק.

מאז ובמשך קרוב לשנה צצות שמועות, הודעות לתקשורת וספוקלציות, אודות מועד האישור של ועדת המנכ"לים – אך ללא כל שינוי במציאות.

הגורם לעיכוב באישור זה – למרות הסכמה גורפת של שאר משרדי הממשלה – הוא חוסר הסכמה עקרוני בנושא בין העומד בראש המשרד לבט"פ גלעד ארדן ויועצו המשפטי יואל הדר, שדורשים 207 מיליון ש"ח תקציב ותיקנון בעלי תפקידים חדשים במשטרה, לבין משרד האוצר שמסרב להעביר סכומים אלו.

בנוסף מביעים במשרד לבט"פ התנגדות עקרונית ליצוא קנאביס לחו"ל, זאת מאחר ומהלך זה יאפשר למעשה פתיחת עשרות או אף מאות חוות קנאביס רפואי ברחבי ישראל – דבר שלא אוהבים שם.

כעת ייתכן ונמצא פתרון להתנגדותו של ארדן לאישור הצעת החוק לייצוא קנאביס, זאת בעזרת הכנסת הצעת החוק ליצוא קנאביס אל תוך חוק ההסדרים – איגוד של תיקוני חקיקה שהממשלה מגישה ועוסק במגוון רחב של נושאים שהממשלה מעוניינת לקדם, בתקציב המדינה ובתכנית הכלכלית לשנת 2019.

כאשר שאלת היצוא עולה במסגרת חוק ההסדרים, יהיה קשה הרבה יותר להתנגד אליה שכן התנגדות אליה משמעותה התנגדות לכל תיקוני החקיקה.

הבוקר (ה') פרסם משרד האוצר את רשימת תיקוני החקיקה שירוכזו בתוך חוק ההסדרים – וביניהם הסתבר שמופיע גם יצוא קנאביס לחו"ל.

"בין הרפורמות הנכללות במסגרת התקציב: תכנית נטו משפחה; תכנית הסיעוד הלאומית; הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה; מעבר מבנק לבנק בלחיצת כפתור; הוזלת מחירי הניתוחים הפרטיים; קיצור שבוע העבודה; הרפורמה לקיצור החופשות; יצוא מוצרי קנאביס לחו"ל; צמצום השימוש במזומן; הגדלת היצע הדיור; עידוד השתלבות בשוק העבודה באמצעות מתן מענקי עבודה," דווח.

החוק יעלה הלילה (ה') להצבעה בממשלה ואם אכן יאושר כצפוי, יעלה להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת בעוד כשבועיים. אם יאושר גם שם יעבור לדיונים על סעיפיו באחת מועדות הכנסת. לאחר מכן, כעבור 60 יום, יעלה החוק להצבעה – ואישור צפוי – בקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

יש להדגיש כי גם אם יאושר היצוא במרץ 2018 כמתוכנן כעת, יצוא הקנאביס לחו"ל בפועל יחל זמן רב לאחר מכן – יש האומרים אפילו כמה שנים לאחר מכן.

מאות יזמים וחקלאים שהגישו בקשות הצטרפות לענף החדש מצפים בכליון עיניים לאישור יצוא, שאמור לאפשר להן לקבל את רישיונות הקמת חוות הקנאביס החדשות.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2018/01/%d7%94%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%9c%d7%94-%d7%a6%d7%a4%d7%95%d7%99%d7%94-%d7%9c%d7%90%d7%a9%d7%a8-%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%90-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1-%d7%a8%d7%a4/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s