9 שאלות שיעל גרמן תכננה לענות עליהן, אבל בסוף לא

9 שאלות שיעל גרמן תכננה לענות עליהן, אבל בסוף לא

9 שאלות שיעל גרמן תכננה לענות עליהן, אבל בסוף לא

בעקבות דבריה החריפים של חברת הכנסת בראיון לגלי צה"ל נגד לגליזציה והתרת ייצוא קנאביס לחו"ל, שאלנו את מי שמקווה לחזור לתפקיד שרת הבריאות בעתיד האם תהיה מוכנה להשיב על כמה שאלות בנושא. היא הסכימה, אבל זה בסוף לא קרה.

ח"כ יעל גרמן התבטאה בשבוע שעבר בראיון בגלי צה"ל בגנות התכנית לאשר ייצוא קנאביס ישראלי לחו"ל. טענתה היתה שהיתר כזה יוביל בהכרח ללגליזציה, דבר שהיא ומפלגתה מתנגדים אליו בתקיפות.

בדבריה הסבירה את התנגדותה ללגליזציה וטענה כי לדעתה יש להמתין שנתיים כדי לבחון את תוצאות הלגליזציה באמריקה – זאת למרות שכבר חלפו יותר משנתיים מאז אושר השימוש החוקי בקנאביס בחלק ממדינות ארה"ב.

.יעל גרמן

ח"כ יעל גרמן
(צילום: הדס פרוש / פלאש90)

"אני מאוד בעד קנאביס רפואי," אמרה חברת מפלגת 'יש עתיד', שאחד מהאבות המייסדים שלה הוא מנכ"ל 'טבע' ישראל. "אבל להפיץ אותו ולגרום לבסוף לכך שתהיה לגליזציה, אני אומרת שעדיף לחכות ולראות מה יקרה בארה"ב שם עושים ניסוי בלגליזציה."

בעקבות ההצהרה המפתיעה מצד מי שמפלגתה מתיימרת לייצג ערכים ליברליים ומתירניים, פנינו ללשכתה של חברת הכנסת כדי לשאול האם תהיה מוכנה גרמן להשיב על מספר שאלות בנושא זה.

לאחר הסכמה להשיב על השאלות, המתנו כשבועיים במהלכם פנינו בבקשה לקבל את התשובות. בתחילה נמסר ש"נשלח התייחסות בהמשך השבוע", אך מאז לא התקבל כל עדכון.

ח"כ גרמן, שרת הבריאות לשעבר ומי שמקווה עוד לחזור למשרד בעתיד הלא רחוק, נבהלה כנראה מהשאלות וסירבה למסור תשובותיה למרות ההתחייבות.

  1. האם ח"כ גרמן ערה לנתונים ממדינות הלגליזציה, המראים ירידה בשימוש בקנאביס בקרב בני נוער לצד ירידה בפשיעה, במקרי מוות ממנות יתר של תרופות וסמים, בשימוש באלכוהול ועוד?
  2. אחרי שחלפו כ-5 שנים מאז הלגליזציה בארה"ב – כמה שנים ייקח עד שחברת הכנסת תסכים לקבל את הנתונים מארה"ב כאמינים מספיק?
  3. האם ח"כ גרמן מתנגדת באותו האופן לייצוא של תרופות מחברת 'טבע' בישראל לחו"ל? מדובר בתרופות אופיואידיות, הנחשבות כיום באופן מוצהר למגיפה בארה"ב.
  4. האם ח"כ גרמן מודעת לכך שבניגוד לדבריה יש כבר מדינות שאישרו ייצוא של קנאביס לחו"ל, כולל מהולנד שמייצאת לישראל?
  5. האם ח"כ גרמן תתמוך בהצעת חוק שתאסור על השימוש באלכוהול למעט אלכוהול רפואי?
  6. כשרת בריאות לשעבר, האם ח"כ גרמן חושבת שהמצב בו איגודי רופאים מקבלים תרומות מחברות תרופות הוא הליך תקין?
  7. מאחר וחברת 'טבע' הורשעה בשוחד עצום, האם גרמן תתמוך באיסור על 'טבע' לייצא תרופות מתוצרתה לחו"ל?
  8. מה דעתה על המשבר ב'טבע'? האם תתמוך בהצעת חוק שתתנה הענקת מענקים ממשלתיים ו/או הקלות מס רק לחברות שלא הורשעו בפלילים בארץ ובעולם?
  9. בתקופתך כשרה לאור לחץ הורים לילדים אפילפטיים, אישרת את הטיפול בקנאביס רפואי עבור ילדים. מאז מטופלים בארץ מאות ילדים אפילפטיים בהצלחה רבה ועם תוצאות משמעותיות ומרגשות המסוקרות בעולם כולו. (דבר דומה מתרחש בשנתיים האחרונות גם עם ילדים אוטיסטים), האם את חשה גאווה על כך?

אלו השאלות ששאלנו, מה לדעתכם היא היתה עונה – ומדוע סירבה להשיב?

אבינועם ספיר

מנכ"ל טבע ישראל, אבינועם ספיר – ממייסדי 'יש עתיד'

ראו עוד:
גרמן חושבת שגורם סודי מממן את מגזין קנאביס
פיות ועלי גראס: גדי וילצ'רסקי מעיר את יעל גרמן

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2018/01/9-%d7%a9%d7%90%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a2%d7%9c-%d7%92%d7%a8%d7%9e%d7%9f-%d7%aa%d7%9b%d7%a0%d7%a0%d7%94-%d7%9c%d7%a2%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%9c%d7%99%d7%94%d7%9f-%d7%90%d7%91%d7%9c/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s