סופית: הממשלה צפויה לאשר יצוא קנאביס לחו"ל ביום א'

סופית: הממשלה צפויה לאשר יצוא קנאביס לחו"ל ביום א'

סופית: הממשלה צפויה לאשר יצוא קנאביס לחו"ל ביום א'

ביום א' הקרוב צפויה הממשלה לאשר באופן סופי את התכנית לייצוא קנאביס רפואי לחו"ל. מפעלים ובתי מסחר בתחום יוכלו לייצא תפרחות, שמנים ושאר מוצרים. חקלאים לא יורשו לייצא צמחים, ייחורים וזרעים. למרות ההתרגשות הייצוא יחל בפועל רק בקיץ 2018, אולי אף לאחר מכן.

עשרות חקלאים ממתינים מזה זמן רב לקבלת האישור הסופי להתחיל לגדל קנאביס רפואי, אחרי דחייה של חודשים ארוכים בביצוע הרפורמה.

מאחר ואין הצדקה כלכלית להקמת חוות גידול קנאביס נוספות מעבר לאלו שכבר פעילות בשנים האחרונות, החקלאים תלויים באישור של יצוא קנאביס רפואי לחו"ל – רק כך יוכלו להתחיל לעבוד.

עוד בחודש פברואר 2017 אישרה הממשלה במהלך-בזק את הצעת החוק ליצוא קנאביס לחו"ל, וציינה כי במהלך השבועות שלאחר מכן תקבע ועדת מנכ"לים את אופי היתרי הייצוא שיינתנו.

במקום כמה שבועות זה לקח כמעט שנה, אך ביום א' הקרוב (17.12) צפויה הממשלה לאשר את המהלך באופן סופי בישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה.

המדינה תנפיק רשיונות ייצוא של תפרחות, שמנים, קפסולות ומיצויים שונים לעוסקים בתחום המחזיקים ברישיון לניהול מפעלים ובתי מסחר.

יחד עם זאת לא יתאפשר ייצוא של צמחים, ייחורים, זרעים, תרביות רקמה או כל חלק של הצמח – מה שאומר שהחקלאים לא יוכלו לייצא בעצמם דבר.

בנוסף, הייצוא של קנאביס למדינות אחרות יתאפשר רק לאחר שהציגי הממשלה במדינות היעד יאשרו בבירור ייבוא של קנאביס מישראל.

מאחר ויתאפשר יצוא של קנאביס ומוצריו רק לאחר שגדלו ויוצרו בתקני GAP ו-GMP, על פי הערכות ייקח לפחות עוד 3 חודשים עד שיתחילו בפועל להקים שרשראות ייצור כאלו.

לאחר מכן הביורוקרטיה תעשה את שלה גם כן, כך שהצפי לקבלת היתרי ייצוא הוא לאמצע שנת 2018 – אולי אף לאחר מכן.

לאחר שיינתנו היתרי הייצוא, יצטרכו העוסקים בתחום לנסות ולמצוא חברות ועסקים שירצו לייבא את התוצרת מישראל – תהליך לא פשוט בפני עצמו.

עם זאת מדובר בבשורה מסויימת עבור החקלאים, שכן יצוא כאמור מאפשר הצדקה כלכלית להקמת חוות גידול קנאביס בכל רחבי הארץ, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בהליך שעוד ייקח זמן.

בדוח שהופק על ידי משרד האוצר נמצא שיצוא של קנאביס רפואי מישראל לחו"ל עשוי להגיע לשווי של 1 עד 4 מיליארד ש"ח בשנה.

יש לציין שבשבועות האחרונים נשמעו שוב ושוב הודעות כי "ביום ראשון הקרוב זה יאושר בממשלה", שנדחו לאחר מכן. כעת נראה שזה יקרה, אך גם ייתכן שייידחה שוב. כך או כך במהלך החודש הקרוב צפוי הדבר לקרות.

טרם נודע האם התקפל השר גלעד ארדן מהתנאי ששם לתמיכתו בדמות 207 מיליון ש"ח תקציב למשרדו, או שמא קיבל את מה שדרש.

ההודעה באה יממה לאחר שידור פרק בנושא בתכנית 'על המשמר' בערוץ 11, במהלכה נראו חקלאים מתלוננים על העיכוב באישור הייצוא.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/12/%d7%94%d7%9e%d7%9e%d7%a9%d7%9c%d7%94-%d7%a6%d7%a4%d7%95%d7%99%d7%94-%d7%9c%d7%90%d7%a9%d7%a8-%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%90-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1-%d7%9c%d7%97%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%99%d7%95/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s