ארדן: "ישראל היא אור לגויים – לא קנאביס לגויים"

ארדן: "ישראל היא אור לגויים – לא קנאביס לגויים"

ארדן: "ישראל היא אור לגויים – לא קנאביס לגויים"

"ישראל תהיה יצואנית הסמים הגדולה בעולם," הודיע הבוקר שר המשטרה, שממשיך לעמוד על התנגדותו העקרונית לכל התפתחות של תחום הקנאביס, אך נכנע בשאלת הייצוא ומודיע שיוותר תמורת תקציבים למימון שוטרים שיאבטחו את חוות הקנאביס הרפואי החדשות.

במשך חודשים ארוכים עמד השר גלעד ארדן על רגליו האחוריות והתעקש שלא לאפשר את התרת ייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל.

למרות שייצוא קנאביס רפואי לחו"ל הוא למעשה הדרך היחידה בה ניתן להניע את רפורמת הקנאביס הרפואי כולה, כי בלעדיו אין הצדקה כלכלית להקמת עשרות החוות שכבר קיבלו רשיונות גידול, ארדן ויועצו יואל הדר התעקשו לסרב למהלך.

טענותיהם של ארדן והדר התמקדו בחשש מפתיחת עשרות חוות קנאביס ברחבי ישראל ומזליגת הקנאביס מהן אל השוק החופשי, שוק הפנאי.

יתרה מכך בחודשים האחרונים אף התנהל קרב של ממש בין משרד האוצר, המעוניין בייצוא, לבין משרדו של ארדן שהתנגד, כששני הצדדים מטיחים זה בזה האשמות קשות.

הבוקר (ד') מודיע ארדן כי אם שר האוצר משה כחלון יתעקש על המהלך, הרי ששר המשטרה יוותר על התנגדותו לייצוא – בתמורה להקצאת משאבים למימון שוטרים שיאבטחו את החוות.

יחד עם זאת ארדן לא ויתר על ההזדמנות לבקר את המהלך וטען כי ישראל תהיה יצואנית הסמים הגדולה בעולם. הוא גם טעה לקבוע שאף מדינה לא עשתה זאת קודם, על אף שגם קנדה וגם הולנד כבר מייצאות קנאביס לחו"ל.

"קיימתי כבר מספר פגישות בנושא, אמרנו שלא נתנגד לייצוא קנאביס ובלבד שמשרד האוצר יאפשרו פיקוח על חוות הגידול בארץ שאמורות לייצא, כיוון שברור שישראל תהפוך ליצואנית הסמים הגדולה בעולם, כי אין אף מדינה אחרת שלקחה את הסיכון הזה," אמר ארדן.

עוד הוא הוסיף כי "אם שר האוצר רוצה לקחת את הסיכון שנהפוך להיות יצואני סמים שיעשה זאת, אבל כל עוד אני אחראי על בטחון ילדינו ושבני הנוער לא יגדילו את השימוש בסמים אלא יגיעו לצבא, יש לפקח על כך ומשרד האוצר צריך להקצות שוטרים לפיקוח".

לפני סיום אמר ארדן בציניות כי ,ברגע שהוא [משה כחלון] יקצה את השוטרים, אנחנו נאשר ונוכל להתגאות שנהיה יצואני הסמים הגדולים בעולם."

בסיכום אמר ארדן: "תשאלו את משרד האוצר ובכיריו מדוע הם דוחפים ייצוא סמים לעולם ומאמינים שזה יכניס מיליארדים לקופת המדינה, ובצד השני הם לא מוכנים להקצות כמה עשרות שוטרים שיוודאו שהחוות הללו לא יציפו את הסמים בישראל"..

את הדברים אמר ארדן בראיון בגלי צה"ל לאראל סג"ל, שם דווח כי ארדן אמר ש"ישראל היא אור לגויים – לא קנאביס לגויים".

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/11/%d7%90%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c-%d7%94%d7%99%d7%90-%d7%90%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%92%d7%95%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%90-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1-%d7%9c%d7%92/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s