הצעת החוק לאי הפללה הועברה ליועץ המשפטי לממשלה

הצעת החוק לאי הפללה הועברה ליועץ המשפטי לממשלה

הצעת החוק לאי הפללה הועברה ליועץ המשפטי לממשלה

הלחץ עשה את שלו: הצעת החוק של שר המשטרה גלעד ארדן במודל "אי הפללה באחריות" הועברה לאישור היועץ המשפטי לממשלה לקראת הליך החקיקה עם פתיחת מושב הכנסת הקרוב.

הצעת החוק המסדירה את רפורמת "אי הפללה באחריות" של השר ארדן, הועברה לאישור היועץ המשפטי לממשלה, לקראת הליך החקיקה עם פתיחת מושב הכנסת הקרוב.

המשרד לבטחון הפנים העביר היום (ג') טיוטת תזכיר חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים ולתיקון חוק סדר הדין הפלילי להערות היועץ המשפטי לממשלה ויתר משרדי הממשלה הרלוונטיים (משפטים, בריאות), לקראת תחילת הליך החקיקה בכנסת.

הצעת החוק הועברה במסגרת ביצוע החלטת הממשלה מחודש מרץ, שאישרה את יוזמת השר ארדן לשינוי מדיניות האכיפה בתחום הקנאביס, ואימצה את עקרונות רפורמת "אי הפללה באחריות" שהציג.

הצעת החוק קובעת כי העבירה של שימוש או החזקה של סם הקנאביס לצריכה עצמית, המבוצעת בפעם הראשונה והשנייה, תהפוך לעבירת קנס, והעובר עליה לא יופנה להליך הפלילי הנהוג כיום של פתיחת תיק,

חקירה, העמדה לדין והרשעה. אדם שנתפס מחזיק או משתמש בסם הקנאביס בפעם השלישית, יופנה להליך של סגירת תיק בהסדר מותנה, במסגרתו יתחייב אותו אדם לעמוד במספר תנאים שייקבעו על ידי המשטרה, בתמורה לסגירת התיק נגד. רק מי שייתפס בפעם הרביעית מחזיק או משתמש בסם, יהיה צפוי להליך פלילי כבעבר.

בנוסף, בנוסח הצעת החוק שהעביר ארדן נקבע כי ההכנסות מכספי הקנסות ישמשו להסברה, לחינוך, למניעה ולטיפול בנפגעי הסמים. יחד עם זאת, בניגוד להחלטת הממשלה בנושא, משרד האוצר טרם הסכים לייעד את כספי הקנסות למטרות אלו, ומתעקש כי הם יועברו לאוצר המדינה.

השר גלעד ארדן: "היום אנחנו מקדמים את מדיניות 'אי הפללה באחריות' צעד חשוב קדימה, מה שיאפשר לנו להעביר את הדגש מאכיפה פלילית לצעדי חינוך טיפול והסברה."

על פי הבטחתו המקורית של ארדן היתה אמורה הצעת החוק להיות מאושרת עוד לפני כחודשיים, אך נתקלה בעיכובים – אלו הובילו אף לכינויו של ארדן כ'שקרן' על ידי חברת מפלגתו ויוזמת הצעת החוק המקורית ח"כ שרן השכל.

לאחר שתאושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה תעבור ההצעה סדרת אישורים בכנסת ובממשלה וצפויה להיכנס לתוקפה בתחילת שנת 2018.

המודל של ארדן נתפס על ידי הציבור כשינוי שאינו באמת 'אי הפללה', אלא מה שמכונה 'הפללה עצמית'. ה

בשבועות האחרונים התגבר הלחץ הציבורי כנגד ארדן, במאמרים בעיתונות, מחאות ברשת ופעילות שטח – הבולטת שבהן היא הקרוואן של גדי וילצ'רסקי שצפוי לנסוע ברחבי ישראל במהלך כל חודש ספטמבר עד להפגנה שתיערך לפני כניסת יום כיפור מול ביתו של השר.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/09/%d7%94%d7%a6%d7%a2%d7%aa-%d7%94%d7%97%d7%95%d7%a7-%d7%9c%d7%90%d7%99-%d7%94%d7%a4%d7%9c%d7%9c%d7%94-%d7%94%d7%95%d7%a2%d7%91%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%a2%d7%a5-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%98/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s