קונספירציות: יעל גרמן חושבת שגורם סודי מממן את מגזין קנאביס

קונספירציות: יעל גרמן חושבת שגורם סודי מממן את מגזין קנאביס

קונספירציות: יעל גרמן חושבת שגורם סודי מממן את מגזין קנאביס

הכשלון הצורם שלה בנסיון להעביר את ענף הקנאביס הרפואי לידי החברה הפרטית 'שראל', לא נשכח כנראה על ידי שרת הבריאות לשעבר. כמו אז, גם עכשיו, מאשימה גרמן את מגזין קנאביס ואת המאבק למען הקנאביס כולו, כמי שממומנים על ידי גורמים סודיים.

"יש תיאוריית קונספירציה שהעולם התחתון התחבר למגדלי הקנאביס, משחד עד למעלה, ושאם נמשיך בגידול הקנאביס יהיה כאן לא רק עולם תחתון, אלא גם פשע מאורגן," טענה בשנת 2013 שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, עת מחוץ לביתה נערכה הפגנה של חולים ומטופלי קנאביס רפואי.

גרמן, שנקטה אז כנראה בזהירות יתרה, סייגה את דבריה הקשים והוסיפה לאחריהם כי היא 'לא מאמינה' באותה תיאוריה שתיארה רגע לפני – מה שלא עזר לה להתחמק מביקורות בתגובה.

השבוע נראה שגרמן לא שכחה את אותה מחאה ונדמה שהיא אף נוטרת טינה למי שעמדו מאחוריה. היא גם כבר לא חושבת שזו 'רק קונספירציה', אלא מאמינה כנראה בלב שלם שגורמים סודיים ועלומים מממנים את המאבק למען מטופלי הקנאביס, או הלגליזציה בכלל, בדגש על הפעילות של מגזין קנאביס.

יעל גרמן נגד מגזין קנאביס בטוויטר

"המטרה – להשמיץ את מתנגדי הלגליזציה. המניע – כספי טהור" – יעל גרמן נגד מגזין קנאביס

אתמול (א'), בתגובה לציוץ בטוויטר שפירסמו העיתונאים תומר אביטל וגיא רולניק ובו קישור לידיעה במגזין קנאביס אודות נסיונו לכאורה של השר ארדן להסתיר את עובדת מקום מגוריו בישוב 'סביון', ביקשה שרת הבריאות לשעבר לחקור מי מממן את פעילות המגזין.

"המטרה היחידה [של המגזין] היא להשמיץ את מי שמתנגד ללגליזציה, והמניע הוא כספי טהור," קבעה שרת הבריאות לשעבר וביקשה מהעיתונאים: "נסו לחקור מי עומד מאחורי ומה הם עומדים להפסיד."

יעל גרמן נגד מגזין קנאביס בטוויטר

מי מממן את פעילות מגזין קנאביס? יעל גרמן דורשת לחקור

אין כמובן שום גורם אלמוני שעומד מאחורי מגזין קנאביס ולא 'הגורם', וגם לא מגדלי הקנאביס, מעולם לא מימנו שקל אחד מפעילותנו – מה שלא מפריע לחברת מפלגת 'יש עתיד', שאחד מהאבות המייסדים שלה הוא מנכ"ל 'טבע', אבינועם ספיר, להפיץ שמועות שקריות וקונספירציות פרי מוחה הקודח.

זו כאמור אינה הפעם הראשונה בה זה קורה, אם כי הפעם גרמן אינה מסייגת את דבריה כמו אז.

בשנת 2013, שיא כהונתה של גרמן בתפקיד שרת הבריאות, התחולל אחד ממאבקי המחאה הזכורים ביותר לקידום ענף הקנאביס הרפואי בישראל. ראשת העיר הרצליה לשעבר, שזו היתה לה הקדנציה הראשונה בממשלה ובכנסת, נאלצה אז לחיות שבועות ארוכים כשמחוץ לביתה התקיימה מחאת אוהלים של חולים ומטופלי קנאביס.

אבינועם ספיר

מנכ"ל טבע אבינועם ספיר – ממייסדי 'יש עתיד'

באותם ימים, בתמיכתה, עתיד היה לעבור ענף הקנאביס הרפואי כולו לידי חברת 'שראל' – מונופול פרטי שנבחר מדי שנה בשנה כאחראי הבלעדי על רכש ואספקה של תרופות וציוד רפואי לבתי חולים בישראל.

בתגובה למהלך, שנתפס אז ככזה שיוביל לאובדן של ענף הקנאביס הרפואי לתמיד, דרשו ממנה המטופלים מדי ערב בתגובה, כשחזרה לביתה מהעבודה, תשובות לשאלות קשות בנושא ועזרה לחולים שלא מצליחים לקבל רשיון.

באחת הפעמים, כשמצלמתו מכוונת אליה, שאל אותה חבר המגזין אריק אלון, האם לדעתה חברות התרופות עומדות מאחורי ההתנגדות לטיפול בקנאביס רפואי או האם הן אלו שעומדות מאחורי הנסיון להעביר את הענף לחברת 'שראל'.

גרמן זעמה למשמע השאלה והציגה בתגובה תיאוריית קונספירציה נגדית משלה, לפיה מאחורי מחאת הקנאביס עומדות ממשפחות פשע או גורמי עולם תחתון, ה'מתחבאים' בתחפושת של מגדלי קנאביס רפואי והם שמממנים את הפעילות כנגדה.

נראה כעת שמה שהיה אז לדבריה "תיאוריית קונספירציה" בלבד, הפך השבוע לאמת מוחלטת לדעתה, כשטענה כאמור שיש לבדוק מי העומד והמממן מאחורי פעילות המגזין.

זו אגב לא טענת הקונספירציה היחידה של גרמן נגד הקנאביס. בסוף אותה שנה, בראיון לתכנית 'שאיפות גדולות', טענה שרת הבריאות לשעבר כי הטיפול בקנאביס הוא בעיקר "תופעת פלסיבו", כלומר שהמטופלים לא באמת מרגישים טוב יותר בעקבות השימוש, אלא רק חושבים שהם מרגישים טוב יותר.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/09/%d7%a7%d7%95%d7%a0%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%a2%d7%9c-%d7%92%d7%a8%d7%9e%d7%9f-%d7%97%d7%95%d7%a9%d7%91%d7%aa-%d7%a9%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%9d-%d7%a1%d7%95%d7%93%d7%99/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s