מדוע ארדן מתנגד לייצוא קנאביס?

מדוע ארדן מתנגד לייצוא קנאביס?

מדוע ארדן מתנגד לייצוא קנאביס?

השר לבט”פ סיפק מבחר הסברים מדוע הוא מתנגד לייצוא קנאביס רפואי לחו”ל, כולל חשש מפתיע מפגיעה אפשרית במטופלי הקנאביס הישראלים שעלולים לקבל סחורה טובה פחות מזו שתישלח לחו”ל. עו”ד יואל הדר, היועץ המשפטי של המשרד, מסביר ב’לונדון וקירשנבאום’ מה הסיבה האמיתית.

בשבועות האחרונים צץ שוב הדיון על ייצוא קנאביס רפואי מישראל לחו”ל – כמעט 5 שנים אחרי שמגדלי הקנאביס המקומיים החלו לקדם את הרעיון לראשונה.

למרות שהממשלה כבר אישרה את הצעת החוק לייצוא עוד בתחילת השנה ווכך גם הכנסת שעשתה זאת בהצבעה טרומית מיד לאחר מכן, נראה כעת שהדברים לא בטוחים כפי שנראו קודם.

למרות שכל השרים הבכירים תומכים בייצוא, כולל שר האוצר משה כחלון, שרת המשפטים איילת שקד ואפילו שר הבריאות יעקב ליצמן שהתנגד בתחילה אך התרצה “בגלל שזה שווה הרבה כסף”, השר לבט”פ גלעד ארדן עומד על שלו.

ארדן והיועץ המשפטי של משרדו עו”ד יואל הדר – האיש שיש אומרים הוא זה שקובע באמת מה יקרה – מתעקשים למנוע בכל כוחם את מה שהם חושבים שהוא סכנה של ממש לישראל ובעיקר לבני הנוער.

בתחילת השבוע הסביר ארדן את התנגדותו במכתב שנשלח לשרי האוצר והבריאות ובו הבהיר את חלק מהסיבות, בראשן החשש מזליגת הקנאביס הרפואי אל שוק הפנאי הלא חוקי מעשרות החוות שייפתחו בישראל בעקבות התרת הייצוא לחו”ל.

בנוסף – ובמפתיע – הסביר ארדן כי הוא חושש לפגיעה בחולים ישראלים הזקוקים לקנאביס רפואי ועלולים להיפגע בשל העדפת החברות המגדלות לייצא האת הקנאביס האיכותי יותר לחו”ל ולהשאיר אותם עם סחורה סוג ב’.

בתגובה למכתבו של ארדן הסביר מנכ”ל משרד האוצר שי באב”ד כי לדעתו הסיבה היחידה להתנגדותו של ארדן היא כסף וכי אם היה נענה לבקשתו של ארדן להעביר לו 207 מיליון ש”ח כתקציב להתמודדות עם הרפורמה, היתה מתקבלת תמיכה חד משמעית.

יממה לאחר מכן הופיע ארדן בתכנית ‘שש עם עודד בן עמי’ בערוץ 2 והשיב כי דווקא משרד האוצר הוא זה שפועל לקדם ייצוא בגלל בצע כסף.

אמש בתכנית ‘לונדון וקירשנבאום’ בערוץ 10 הסביר עו”ד הדר היועץ המשפטי במשרדו של ארדן, אך הפעם דילג על כל הטיעונים האחרים והתמקד בחשש מזליגה של הקנאביס הרפואי מהחוות.

“צריך לדאוג קודם לתושבי המדינה שלנו ולסיים את ההסדרה כדי שהאזרחים יקבלו את מה שנותן מזור לחולים כאן בישראל,” הסביר עו”ד הדר. “הבעיה היא שיש היום זליגה של הקנאביס לבני הנוער. יש עלייה אדירה של הנוער בקנאביס שהוא סם מסוכן לכל דבר עם השלכות כבדות משקל.”

“הזליגה היא מהגידול והגידול נעשה פה. אם תגדיל את כמויות הייצור ולא יהיה צורך בכל הסחורה, היא תלך לשוק המקומי. בגלל שהשר הצהיר על אי הפללה הנוער לא מבין את זה נכון וזה עלול לפגוע בנוער, בנהגים, בחיילים ועל המדינה לטוב האזרחים,” הוסיף.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/08/%d7%9e%d7%93%d7%95%d7%a2-%d7%90%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%9e%d7%aa%d7%a0%d7%92%d7%93-%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%90-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s