באוצר מעריכים: ארדן יתמוך בייצוא קנאביס – אם יקבל 207 מיליון ש"ח

באוצר מעריכים: ארדן יתמוך בייצוא קנאביס – אם יקבל 207 מיליון ש"ח

באוצר מעריכים: ארדן יתמוך בייצוא קנאביס – אם יקבל 207 מיליון ש"ח

השר גלעד ארדן יסיר את התנגדותו לייצוא קנאביס תמורת 207 מיליון ש”ח שיועברו למשרד לבטחון פנים, כך טען אתמול מנכ”ל משרד האוצר שי באב”ד בדיון בועדת הסמים. עד סוף ספטמבר צפויה הממשלה לאשר את הייצוא, גם ולמרות התנגדותו של ארדן.

ביום א’ פרסמו שרי האוצר והבריאות משה כחלון ויעקב ליצמן הודעה חגיגית בדבר סיום דיוני הועדה הבינמשרדית והמלצתה על התרת ייצוא של קנאביס ישראלי לחו”ל שעתיד להכניס עד 4 מיליארד ש”ח בשנה.

למחרת (ב’), במפתיע, שחרר השר גלעד ארדן הודעה בה הביע התנגדותו הנחרצת למהלך. ההודעה באה בדיוק בזמן דיון שנערך בנושא הייצוא בועדת הסמים של הכנסת בהשתתפות מנכ”ל משרד האוצר שי באב”ד, ורבים מעריכים שלא במקרה.

במכתב שנשלח על ידי ארדן למשרדי האוצר והבריאות והודלף לתקשורת, נטען כי ישנה סכנה שאישור ייצוא יביא להקמת עשרות ומאות חוות קנאביס בכל רחבי הארץ, שיביאו בתורן ל”זליגה” של החומר לשוק הפנאי הבלתי חוקי.

עוד טען ארדן כי חולים ומטופלים ישראליים עלולים להיפגע מכך שחברות תעדפנה לייצא את התוצרת הטובה יותר לחו”ל.

לאור הפרסום בתקשורת אודות תוכן המכתב נשאל במהלך הדיון בועדה בכנסת מנכ”ל האוצר באב”ד מהי תגובתו לדברים שכתב ארדן.

באב”ד “ניפנף” את טענות ארדן וקבע כי מדובר בסך הכל במשחק פוליטי-כלכלי במסגרתו מנסה השר לבט”פ לקבל עוד תקציבים למימון פעילות המשטרה בבקרה על החוות החדשות.

ארדן, המעוניין בין השאר להקים צוות משטרה מיוחד שיהיה אחראי על הנפקת אישורי GSP (תקן אבטחה) לחוות הקנאביס הרפואי החדשות, זקוק להגדלת תקציב המשטרה.

בנוסף נדרש תקציב כדי להגדיל את האכיפה של המשטרה על שוק הקנאביס הבלתי חוקי בישראל במקביל להטמעה עתידית של התכנית לאי הפללה וכן תקציב נוסף להסברה.

לדבריו של באב”ד בועדה מדובר בסך של 207 מיליון ש”ח שדורש ארדן כדי לאשר מהלך של ייצוא קנאביס לחו”ל, ולא כפי שטען השר במכתבו – ‘הגנה על החולים’ או ‘חשש מזליגה’.

כעת מעריכים באוצר כי הסיבה לשליחת המכתב מארדן ופרסומו בתקשורת בזמן התכנסות הועדה לדיון בנושא הייצוא היא התנגדותם להעברת תקציב גבוה כל כך למשרדו של השר לבטחון פנים.

על פי אחד הדיווחים במשרד האוצר סירבו לבקשת התקציב של ארדן מחשש שהכסף לא ישמש אכן להגדלת האכיפה נגד השימוש בקנאביס אלא לצרכים אחרים של המשרד.

עד סוף חודש ספטמבר, בעוד מספר שבועות, צפוי הדיון להגיע להחלטה סופית של הממשלה – עד אז מאמינים בממשלה שארדן יתרצה ובמידה ולא יאושר המהלך ברוב למרות דעת מיעוט של הבט”פ.

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/08/%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a6%d7%a8-%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%99%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%9a-%d7%91%d7%99%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%90-%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a8%d7%aa-2/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s