שיימינג בפייסבוק לסמוי שהפליל מוכרי קנאביס

שיימינג בפייסבוק לסמוי שהפליל מוכרי קנאביס

שיימינג בפייסבוק לסמוי שהפליל מוכרי קנאביס

צרכני קנאביס מפרסמים בשעות אלו את תמונתו של שוטר סמוי בשם ניר ברנע, שהפליל כך הם טוענים עשרות סוחרים קטנים אותם הוא פיתה כדי שימכרו לו מריחואנה וחשיש. "המטרה היא שהוא לא יוכל לעבוד יותר בתפקיד," אומר פעיל הלגליזציה עמוס סילבר שפירסם את תמונתו ראשון.

בחודשים האחרונים מנצלים צרכני ומוכרי הקנאביס הבלתי חוקיים את הרשתות החברתיות ואפליקציות המסרים, בכדי להצליח ולנהל רשת מסחר ענפה ביותר, בעיקר בקבוצות 'טלגראס' עליהן דיווחנו.

תופעה מתרחבת זו הביאה בעבר גם למקרים של 'עוקץ' מצד סוחרים, שחשבו שהם יכולים לנצל את האלמוניות ולהרוויח כסף רב מבלי לספק את הסחורה, אך נאלצו להתמודד עם שיימינג בפייסבוק שהוביל להתנצלות והשבת הכספים לבעליהם.

כעת משתמשים הקנאביסטים בשיטת השיימינג בפייסבוק גם בכדי להתמודד עם תופעה אחרת: שוטרים סמויים המתחזים לצרכני קנאביס ורוכשים מריחואנה וחשיש מסוחרים קטנים רק כדי לעוצרם.

כך, בשעות אלו מתפשטת ברשת תמונתו של שוטר בשם ניר ברנע, שעל פי הדיווחים הוא לבדו אחראי לכאורה על לא מעט מעצרים כאלו – ולא רק בתחנת ימ"ר ירושלים לה הוא שייך, אלא בכל רחבי הארץ.

שוטר סמוי ניר ברנע

השוטר הסמוי ניר ברנע, מקבל שיימינג בפייסבוק

"תפיצו את התמונה כמה שיותר," כתב פעיל הלגליזציה עמוס סילבר, שפירסם ראשון את תמונתו של השוטר ברנע בפייסבוק וטוען כי בתפקידו כסוכן סמוי הפליל עשרות סוחרים.

"המטרה פה אינה לפגוע בניר בשום צורה, לא פיזית לא כלכלית ולא ברמה החברית," כתב. "הדבר היחיד שאני רוצה להשיג פה זה שהבנאדם הזה יפסיק לפגוע באנשים תמימים ולהרוס משפחות. מדובר בפגע רע אמיתי ששם לו למטרה להרוס חיים של אנשים ומשפחות שלא עשו שום רע, הוא מדיח צרכנים למכור לו ומפליל אותם בסחר."

"המטרה היא שהוא לא יוכל לעבוד יותר כשוטר סמוי ולא יוכל עוד להפליל סוחרים," אמר לנו לפני שעה קלה עמוס בשיחה. "זה השוטר שבשנת 2015 התחזה לצרכן קנאביס וביקש לקנות ממני גרם אחד של קנאביס בכמאה ש"ח, ולאחר מכן עצר אותי והכניס אותי להליך שהוביל למאסר בפועל."

"לאורך שבועות ארוכים חרשו רבים את האינטרנט בנסיון למצוא את התמונה שלו ולא הצליחו, עד עכשיו," הוסיף. "כעת אני יודע בודאות של 100% שזה הוא וזו תמונתו של מי שאחראי לעשרות מעצרים של סוחרים."

"אחרי שפרסמתי את שמו קיבלתי פניות מאנשים מערים בכל הארץ שסיפרו לי שגם אותם הוא הפליל. אני לא יכול לספר איך הגיעה אליי התמונה אבל מקווה שזה יעצור אותו מלהמשיך לפעול. הוא בן אדם שפל, הוא מתפקד ברמה כלל-ארצית כבר שנים."

"מבחינתי זה נשק חדש נגד סמויים, כלומר חוקי המשחק משתנים ועכשיו הצרכנים יוצאים לאור והסמויים הם אלו שצריכים להתחבא ולהיזהר מחשיפה," סיכם. "הפרסום הוא נטו כדי שהוא לא יוכל לעבוד יותר, לנטרל אותו. אני מאמין שזה ייתן למשטרה מכה קשה מאוד."

ראו גם:
הסוכנת הסמויה מגיבה: "עבירה זו עבירה"

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/04/%d7%a9%d7%99%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%92-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7-%d7%9c%d7%a1%d7%9e%d7%95%d7%99-%d7%a9%d7%94%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%9c-%d7%9e%d7%95%d7%9b%d7%a8%d7%99-%d7%a7/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s