בדרך לכלא על חצי גרם: רשיון קנאביס הונפק ליחזקאל סרבי

בדרך לכלא על חצי גרם: רשיון קנאביס הונפק ליחזקאל סרבי

בדרך לכלא על חצי גרם: רשיון קנאביס הונפק ליחזקאל סרבי

בן ה-52 שנשלח לשבעה חודשי מאסר בגלל ג'וינט, קיבל הבוקר רשיון קנאביס רפואי ממשרד הבריאות. "זה משנה את התמונה," אומר עורך דינו ומעדכן כי בקרוב יוגש הערעור על החלטת השופט. "מקווה שהמשטרה תפסיק עכשיו להטרידו," אומר שלומי סנדק.

יחזקאל סרבי, בן ה-52 שנעצר בביתו עם 0.7 גרם קנאביס ונשפט ל-7 חודשי מאסר בפועל בגלל שזו היתה לו הפעם הרביעית בה נתפס, קיבל הבוקר (ג') את רשיון הקנאביס הרפואי אותו ביקש ממשרד הבריאות.

יחזקאל סרבי

יחזקאל סרבי: נשפט ל-7 חודשי מאסר על ג'וינט בפעם הרביעית: "רוצים לשלוח אותי לכלא על סיגריה"

כזכור סרבי, הסובל מפורט טראומה ממלחמת לבנון הראשונה, הגיש את הבקשה לרשיון בעקבות מעצרו אך סורב בפעם הראשונה. לאחר שפנה לשלומי סנדק ובעקבות חשיפת סיפורו כאן במגזין ובהמשך בערוץ 2, הוא נמצא כזכאי לרשיון.

סיפורו של יחזקאל סחף את הציבור הישראלי שנדהם מהחלטתו של השופט לשולחו למאסר בפועל בגלל כמות קנאביס מזערית כל כך.

בעוד שבעבר נהגו במשרד הבריאות לסרב לבקשות לרשיון לאחר מעצרים, כדי 'לא להכשיר את השרץ' לדבריהם, נראה שהפעם הגישה השתנתה וסרבי קיבל את הרשיון בתוך 48 שעות בלבד.

מי שנטל עליו לנהל את ההליך המשפטי במקום הסניגוריה הציבורית שייצגה את סרבי עד כה הוא עו"ד יניב פרץ, שהתנדב למשימה פרו בונו לאחר שנחשף לסיפור. עו"ד פרץ ומרשו יגישו בקרוב את הערעור על החלטת השופט וכן בקשה לעיכוב ביצוע כניסתו לכלא שנקבע לחודש יולי השנה.

"יחד עם הערעור נגיש בקשה לעיכוב ביצוע," אמר עו"ד פרץ, "כך שאני מאמין ובטוח שיחזקאל לא ייכנס לכלא בעוד חודשיים כפי שקבע השופט."

שלומי סנדק, שליווה את סרבי בתהליך, גם הוא בהתנדבות, מסר כי הוא מודה לצוות היחידה לקנאביס רפואי ולמנהל ד"ר מיקי דור, שאישרו ההמלצה תוך 48 שעות.

"זה סולל את הדרך לערעור," אמר סנדק. "אני מקווה שעתה, לכשהוא יקבל את התרופה שלו בצורה רשמית, חוקית ומסודרת, יוכל חזי להפסיק ליהנות מהביקורים התכופים של המשטרה בביתו."

"אני מאושר," אמר הבוקר סרבי בשיחה עם כתב המגזין. "נלחמתי על זה 8 שנים. עוד רגע מכניסים אותי לבית סוהר, אבא לילדים, זה לא שאני מסתובב ברחובות עם זה. נכנסתי עם פרופיל 97 לצבא, יצאתי משם עם פרופיל 21, העיפו אותי ולאף אחד לא היה אכפת. עד שהשתקמתי, 20 שנה אני משוקם, ועכשיו רוצים לשלוח אותי לכלא על סיגריה? זה לא יאומן."

סרבי התראיין בשבוע שעבר בנושא בתכנית הבוקר של אברי גלעד:

המשך קריאה: http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2017/04/%d7%91%d7%93%d7%a8%d7%9a-%d7%9c%d7%9b%d7%9c%d7%90-%d7%a2%d7%9c-%d7%97%d7%a6%d7%99-%d7%92%d7%a8%d7%9d-%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1-%d7%a8%d7%a4%d7%95%d7%90%d7%99/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s